Salezjanie w naszej Parafii

• ks. Stanisław Gorczakowski SDB – dyrektor wspólnoty zakonnej, proboszcz parafii, , opiekun Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników, opiekun Stowarzyszenia Mamy Małgorzaty okręgu lubińskiego. Najczęściej odprawia Mszę św. o godz. 13.00.
  • ks. Marcin Kozyra SDB – wikariusz wspólnoty zakonnej, dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej im. św. Dominika Savio, opiekun grup ewangelizacyjnych: Jordan, Nazaret, Miriam, Mężczyźni św. Józefa, egzorcysta diecezjalny.
  • ks. Robert Gajewski SDB – kierownik Oratorium św. Jana Bosko, katecheta Salezjańskiej Szkoły Podstawowej im. Św. Dominika Savio, opiekun Salezjańskiej Grupy Proobronnej „Wilki”, duszpasterz  dzieci i młodzieży. Najczęściej odprawia Mszę św. z udziałem młodzieży o godz. 10.00.
  • ks. Maciej Michalak SDB – opiekun Liturgicznej Służby Ołtarza św. Alojzego Gonzagi, opiekun salezjańskiej grupy teatralno – tanecznej „HiRo”, katecheta Szkoły Podstawowej nr 8, duszpasterz dzieci i młodzieży. Najczęściej odprawia Mszę św. z udziałem dzieci o godz. 11.30.
  • ks. Marek Leśniewski SDB – wikariusz parafialny, ekonom domu zakonnego, odpowiedzialny za formację kandydatów do bierzmowania.
  • ks. Michał Nikolin SDB – spowiednik, duszpasterz, opiekun Wspólnoty Krwi Chrystusa. Najczęściej odprawia Mszę św. o godz. 7.00.
  • ks. Władysław Cichocki SDB – spowiednik, duszpasterz.
  • kl. Paweł Lehmann SDB – asystent

–>  Salezjanie, którzy pracowali w latach 1975 – 2014