Salezjanie w naszej Parafii

• ks. Stanisław Gorczakowski SDB – dyrektor wspólnoty zakonnej, proboszcz parafii św. Jana Bosko, opiekun Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników, opiekun Stowarzyszenia Mamy Małgorzaty okręgu lubińskiego. Najczęściej odprawia Mszę św. w niedzielę, o godz. 13.00.

• ks. Marcin Kozyra SDB – wikariusz wspólnoty zakonnej, dyrektor Salezjańskiej Szkoły Podstawowej im. św. Dominika Savio, opiekun grup ewangelizacyjnych: Jordan, Nazaret, Miriam, Mężczyźni św. Józefa. Egzorcysta diecezjalny.

• ks. Robert Gajewski SDB – kierownik Oratorium św. Jana Bosko, opiekun Salezjańskiej Grupy Proobronnej „Wilki”, katecheta Salezjańskiej Szkoły Podstawowej im. Św. Dominika Savio. Odpowiedzialny za formację kandydatów do bierzmowania. Duszpasterz młodzieży. Najczęściej odprawia Mszę św. z udziałem młodzieży w niedzielę, o godz. 10.00.

• ks. Maciej Michalak SDB – opiekun Wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza św. Alojzego Gonzagi, ministranckiego zespołu muzycznego „Bosko Band” i Ministranckiego Klubu Piłkarskiego „FC Bosko Lubin”, katecheta Szkoły Podstawowej nr 8. Duszpasterz dzieci. Najczęściej odprawia Mszę św. z udziałem dzieci w niedzielę, o godz. 11.30.

• ks. Marek Leśniewski SDB – wikariusz parafialny, ekonom domu zakonnego.

• ks. Michał Nikolin SDB – spowiednik, duszpasterz, opiekun Wspólnoty Krwi Chrystusa. Najczęściej odprawia Mszę św. w niedzielę, o godz. 7.00.

• ks. Władysław Cichocki SDB – spowiednik, duszpasterz.

• kl. Mateusz Buczek SDB – asystent.