Pielgrzymka do Izraela

SPECJALNY PROGRAM PIELGRZYMKI DO ZIEMI ŚWIĘTEJ 11-20 WRZEŚNIA 2017 (10 DNI) :

* 11.09. (poniedziałek): O godz. 09.45 wylot z WARSZAWY do TEL AVIVU. Przylot o god. 14.30. Przejazd do JAFY (Msza św.?) – dalej podróż do BETLEJEM – zakwaterowanie w hotelu – kolacja. Nocleg.

* 12.09. (wtorek): Po śniadaniu przejazd do HEBRONU – POWRÓT NA POLE PASTERZY – OBIAD – PO POŁUDNIU PRZEJAZD DO BETLEJEM. Zwiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego i Grotę Narodzenia. Msza św. Zobaczymy także Kościół św. Katarzyny i Grotę Mleczną. Nocleg w Betlejem.

* 13.09. (środa): Po śniadaniu przejazd do BETANII (Msza św.) – PUSTYNIA JUDZKA – JORDAN – JERYCHO – QUMRAN (obiad) – MORZE MARTWE – KĄPIEL – ODPOCZYNEK – POWRÓT DO BETLEJEM. Kolacja. Nocleg.

* 14.09. (czwartek): Po śniadaniu: JEROZOLIMA – Plac świątynny – Mur płaczu – wizyta na Syjonie chrześcijańskim – Bazylika Zaśnięcia Matki Bożej, Wieczernik (Msza św.), Grób Dawida i kościół św. Piotra „In Gallicantu” – obiad – po południu – Wzgórze pamięci – Ain Karem … – Parlament – przejazd do hotelu w Betlejem. Kolacja.

* 15.09. (piątek): Po śniadaniu udamy się na Górę Oliwną, nawiedzimy Betfage, zobaczymy panoramę Jerozolimy. Staniemy w miejscu, z którego Pan Jezus odszedł do Nieba. Zwiedzimy Kościół Pater Noster i kaplicę Dominus Flevit. Pójdziemy do Ogrodu Oliwnego oraz nawiedzimy Grób NMP. Po południu: Kościół św. Anny – UDZIAŁ W DRODZE KRZYŻOWEJ. Bazylika Zmartwychwstania (Msza św.). Kolacja. Nocleg w Betlejem.

* 16.09. (sobota): Po śniadaniu przejazd do EMAUS (Msza św.) – SYCHEM: Studnia Jakubowa – przejazd do JEROZOLIMY (obiad) – zakwaterowanie u Sióstr Salezjanek – WYJŚCIE DO STAREGO MIASTA – CZAS NA MODLITWĘ – Kolacja i nocleg w Jerozolimie.

* 17.09. (NIEDZIELA): Wczesnym rankiem Msza św. na Golgocie. Po śniadaniu spacer przez DZIELNICĘ ŻYDOWSKĄ – NOWE MIASTO – OBIAD – MUZEUM HISTORII JEROZOLIMY – POŻEGNANIE Z JEROZOLIMĄ. Kolacja i nocleg w Jerozolimie.

* 18.09. (poniedziałek): Wczesnym rankiem opuszczamy Jerozolimę – pojedziemy do CEZAREI. Potem do HAJFY – zwiedzimy Sanktuarium Stella Maris. Z Hajfy pojedziemy do KANY GALILEJSKIEJ i do NAZARETU. Obiad. Zwiedzimy Bazylikę Zwiastowania i kościół św. Józefa (Msza św.). Hotel w Galilei.

* 19.09. (wtorek): GÓRA TABOR – JEZIORO GENEZARET. Kafarnaum, Tabgha z Kościołem Prymatu św. Piotra i Kościołem Rozmnożenia Chleba oraz Sanktuarium na Górze Ośmiu Błogosławieństw. MAGDALA (Msza św.). Popłyniemy statkiem przez Jezioro Galilejskie. Hotel w Galilei.

* 20.09. (środa): W nocy o godz. 1.00 wyjazd na lotnisko. Rano o 5.10 wylot z TEL AVIVU DO WARSZAWY! Przylot o godz. 5.10

Cena pielgrzymki wynosi 4190 zł i zawiera:

– przelot z Warszawy do Tel Avivu i z powrotem, wraz z bagażem podręcznym do 8 kg oraz bagażem rejestrowanym do 23 kg,

– przejazdy na miejscu komfortowym klimatyzowanym autokarem,

– 9 noclegów w hotelach *** w pokojach 2/3-osobowych z łazienkami,

– pełne wyżywienie, a więc śniadanie, obiad i kolacja,

– zwiedzanie zgodnie z programem – kolejność może ulec zmianie, opłata wstępów…

– rejs po jeziorze Genezaret oraz obiad z rybą św. Piotra,

– opiekę duchową biblisty oraz Msze św.,

– ubezpieczenie Standard w firmie Signal Iduna (KL 30 000 Euro, NNW 15 000 zł).

Cena nie zawiera: – ewentualnej dopłaty do pokoju 1-osobowego (900 zł),

– dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z udziału w imprezie turystycznej (140 zł), które musi być wykupione w dniu podpisania umowy z BP Misja Travel,

– na realizację programu na miejscu, opłaty graniczne i wjazdowe do miast, parkingi, wstępy do zwiedzanych obiektów, napiwki dla kierowców i obsługi hotelowej zbierane na ręce ks. przewodnika 250 USD. Aby wjechać do Izraela, niezbędny jest paszport, ważny min. 6 miesięcy. W paszporcie nie można posiadać śladów pobytu w Libanie oraz w Syrii.

Do pobrania umowa – zgłoszenie -> POBIERAM

Do pobrania program pielgrzymki -> POBIERAM