Pogrzeb

wiecznyodpoczynek

Chrześcijański pogrzeb jest posługą wspólnoty Kościoła wobec swoim zmarłym. Pogrzeb wyraża prawdę o Zmartwychwstaniu Chrystusa a także jest zapowiedzią naszego zmartwychwstania.

Normalną formą pochówku jest złożenie ciała w trumnie do grobu. Kościół akceptuje formę pochówku po kremacji prochów, ale tylko jeśli intencją nie jest sprzeciwienie się nauczaniu Kościoła na temat zmartwychwstania ciała i życia wiecznego.

To co jest najbardziej potrzebne zmarłemu to nasza modlitwa, a zwłaszcza ofiara Mszy św. Msze św. za zmarłego można zamawiać w kancelarii lub w zakrystii po Mszach św. Jest również możliwość zamówienia tzw. Mszy św. gregoriańskich, które będą odprawiane przez 30 dni.

Termin i miejsce: Termin należy uzgodnić z wybraną firmą pogrzebową oraz z Księdzem.
Msza św. pogrzebowa jest sprawowana w kościele parafialnym lub w kaplicy cmentarnej.

Potrzebne dokumenty i informacje:

1. Akt zgonu z Urzędu Stanu Cywilnego;
  2. Zaświadczenie o przyjętych sakramentach (jeżeli takie rodzina posiada).