Wszystkich Świętych

Wszystkich Świętych published on

Setki płonących, wielobarwnych zniczy rozświetla udekorowane kwiatami nagrobki. Wśród nich krzątają się bliscy, znajomi i przyjaciele spoczywających tutaj ludzi. Słychać gwar rozmów, nawoływanie dzieci, szeptem odmawiane modlitwy. Wielu  odwiedzających pogrążona jest w zadumie, refleksji nad przemijaniem.

Dzień Wszystkich Świętych to nie tylko wizyta na cmentarzu, ale i obowiązek uczestnictwa w Eucharystii. Msza Święta na cmentarzu na Oborze rozpoczęła się o godzinie 13:00 a przewodniczył w niej proboszcz ks. Stanisław Gorczakowski SDB. W koncelebrze znaleźli się: dziekan Lubin Zachód ks. Waldemar Ćwikliński i ks. kanonik Krzysztof Krzyżanowski. Po Mszy nastąpiła procesja alejkami cmentarza i święcenie grobów.