23 października 2021

Bierzmowanie w naszej parafii

Jesteście wyjątkowi i niepowtarzalni” – mówił w homilii ks. Leopold Rzodkiewicz, wikariusz biskupa, który 21 października udzielił sakramentu bierzmowania w kościele św. Jana Bosko w Lubinie.

Mimo trudnych warunków pogodowych, wszystkim kandydatom udało się dotrzeć na wieczorną Mszę Świętą z udzieleniem sakramentu bierzmowania. Było ich prawie dziewięćdziesięciu (prócz młodzieży i dorosłych z parafii św. Jana Bosko, sakrament przyjmowała także grupa z parafii św. Michała Archanioła w Siedlcach). Uroczystość trwała prawie półtorej godziny, ale przy tak ważnych wydarzeniach nikt czasu nie liczył. Dało się zauważyć głębokie skupienie i przejęcie kandydatów i ich rodzin, szczególnie podczas udzielania sakramentu, które odbywało się w ciszy.

Na koniec liturgii padły ważne słowa podziękowania – Księdzu Wikariuszowi, za udzielenie sakramentu bierzmowania, Proboszczowi i formatorom, za trud włożony w ich przygotowanie, a także rodzicom, za dar życia i chrzest, o który poprosili w ich imieniu. Materialnym znakiem wdzięczności młodzieży dla parafii była piękna obwoluta na ewangeliarz, przyniesiona wraz z darami ofiarnymi. Ksiądz Wikariusz pogratulował młodzieży mądrości i wyraził nadzieję, że nadal będą rozwijać dary Ducha Świętego, otrzymane podczas bierzmowania poprzez służbę drugiemu człowiekowi i wspólnocie Kościoła.