1 stycznia 2021

Życzenia noworoczne

Dla tych, co cierpią, godziny płyną powoli; zaś dla tych, którzy mają serce wypełnione radością, biegną szybko”. Takie słowa przeczytał Jan Bosko, kiedy zaczynał swój nowy etap w życiu; etap seminaryjny, który przygotowywał go do misji bycia pasterzem wśród młodych.

Także i my rozpoczynamy dziś coś nowego. Choć zmienia się tylko data, to jednak jest to dla nas czas refleksji, zadumy, wpatrywania się w to, co przed nami.

Kochani Parafianie, Goście i Sympatycy dzieła księdza Bosko, w imieniu całej tutejszej wspólnoty Salezjanów życzę Bożego błogosławieństwa na każdy dzień nowego roku; miłości – by zwyciężała zło i nienawiść; nadziei i pokoju – by rozświetlały ciemności niepewności i wątpliwości, prawdziwej radości – by wniosła wiele optymizmu w życie osobiste, rodzinne i zawodowe.

Szczęśliwego i Błogosławionego nowego roku!

Ks. Proboszcz Stanisław Gorczakowski SDB