Aktalności parafialne

Powódź

Szczęść Boże,

w związku z trudną sytuacją powodziową przekazuję do wiadomości i proszę o rozpowszechnienie:
- Apel Biskupa Legnickiego o pomoc poszkodowanym przez powódź Apel Biskupa Legnickiego - Aktualności - Diecezja
- Zbiórka darów dla powodzian Rusza zbiórka darów dla powodzian - Aktualności - Diecezja
Diecezjalne Biuro Gospodarcze prosi o informacje o ewentualnych zniszczeniach, podtopieniach, zalaniach kościołów, plebanii, czy innych obiektów parafialnych.

ks. Piotr Kruczyk, notariusz

XXIV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO
15.09.2024 r.

Szybki link:

1. Nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy:
    • w poniedziałek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża,Cypriana, biskupa.
    • w środę – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, Patrona Polski i Patrona młodzieży;
    • w piątek – Rocznica Poświęcenia Kościoła Katedralnego w Legnicy;
    • w sobotę - święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
  1. We wtorek przypada rocznica najazdu sowieckiego na Polskę1939 r. Módlmy się za poległychobronie naszej Ojczyzny.
  2. Nowenna do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w środę o godz. 18.00. Modlić będziemy się w intencji dobrodziejów i budowniczych naszego kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. W poniedziałek 23 września w Chocianowie odbędzie się spotkanie z Jackiem Pulikowskim. Uznanym doradcą życia małżeńskiego i doskonałym mówcą, autorem wielu książek. Tematem spotkania będzie „Sztuka szczęśliwego małżeństwa. Więcej informacji na stronie internetowej parafii w Chocianowie oraz na plakatach.
  4. Zapraszamy mężczyzn do wzięcia udziału w wydarzeniu: „Mężczyźni u tronu Królowej - Męskie oblężenie Jasnej Góry 2024” dnia 28 września br. w Częstochowie. Wyjazd autokarem na to wydarzenie organizuje Grupa Mężczyzn św. Józefa istniejąca przy naszej parafii, więcej informacji na plakatach oraz na banerach.
  5. 24 października br. w naszej parafii odbędzie się przepisana Prawem Kanonicznym wizytacja Kanoniczna J. E. Ks. Biskupa ks. Andrzeja Siemieniewskiego. W tym dniu ks. biskup udzieli sakramentu bierzmowania.
  6. Dziękuję Paniom dbającym o otoczenie naszego kościoła. Niech Pan Jezus błogosławi.
  7. Zapraszamy dzieci do schli. Próba w każdą niedzielę o godz. 10.30.
  8. Na rozpoczęty tydzień – Wam, Drodzy Parafianie, Goście, przyjaciele dzieła salezjańskiego, życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Madonny Ks. Bosko

Ks. Krzysztof Bucyk SDB -